Nieuwe Mibiton voorzitter Colja Laane lanceert "Science" fonds.
10-12-2009
Den Haag, 9 december 2009 investeringsfonds Mibiton 15 jaar!
De nieuwe voorzitter Colja Laane (zie foto) kondigt tijdens Life Sciences Capitals Congres in Leiden de start aan van een fonds ter stimulering en ondersteuning van ondernemersschap bij Universiteiten. Op woensdag 9 december vierde mibiton haar 15 jarige jubileum als afsluiting van het Life Sciences Capitals Congres, dat werd gehouden in de Leidse Stedelijke Concertzaal.
De kort geleden benoemde nieuwe mibiton voorzitter Colja Laane (NGI) nam het jubileum te baat om een fonds aan te kondigen, dat onder de naam ‘Science’ start om universiteiten te helpen met de aanschaf van duurzame apparatuur en faciliteiten. ‘Science’ zal naast de twee bestaande succesvolle mibiton fondsen ‘Solo’ en ‘Share’ ondernemersschap, innovatie, duurzaamheid en samenwerking ondersteunen en stimuleren.
Colja Laane: “Naast de bestaande fondsen en activiteiten van mibiton, zie ik veel voordelen van het nieuw gestarte Science fonds. In haar beginperiode stimuleerde mibiton al ondernemersschap van universiteiten, maar de laatste jaren is het accent meer komen liggen op het samenwerkende bedrijfsleven. Er blijkt echter bij kennisinstellingen opnieuw veel behoefte te bestaan aan een fonds voor apparatuur en faciliteiten om aldus de stappen naar de markt met nieuwe producten en diensten te kunnen versnellen. En daar willen we met ‘Science’ adequaat en creatief op inspelen.
Colja Laane nam tevens de voorzittershamer over van prof.dr. Gerard van Beynum, die 15 jaar het gezicht van mibiton was. Hij sprak zijn waardering uit over zijn inzet, over de vele uitstekende investeringen tijdens zijn voorzittersschap en over de groei die mibiton onder zijn leiding wist te realiseren.
Tags:
|