Home Over Mibiton Mibiton Share Mibiton Solo Mibiton Science Deadlines Portfolio SMEs (MKB) Q&A Publicaties Agenda & Links  


Mibiton Nieuws en documenten
26-1-2012 Prosensa raises € 23 million in new equity financing.
17-1-2012 Revolving Mibiton Funds invest € 1.3 million in Dutch Life Sciences infrastructure
31-12-2011 Ronald Brus, CEO Crucell, gaat nieuw bedrijf starten.
8-12-2011 Bedrijfsleven en academia ontwikkelen samen alternatieven voor antibiotica in de veehouderij
11-11-2011 CellCoTec- A Breaktrough in Knee Cartilage Repair
8-11-2011 Prosensa Therapeutics wins EuropaBio's SME Award 2011
5-11-2011 Delphi Screener voor baarmoederhalskankerpreventie beloond met Award for Ergonomic Excellence .
28-10-2011 Algae Biotech SL's Cultivation Facility in Den Bosch open for Business.
28-10-2011 Prosensa ontvangt tot €5 miljoen Innovatiekrediet van AgentschapNL
15-9-2011 Markt durfkapitaal verkrapt

 
Mibiton investeringsaanvragen
Circa 1 keer per kwartaal worden investeringsaanvragen behandeld.  De eerstvolgende bestuursvergadering vindt plaats op vrijdag 9 maart. Alle data voor 2012 vindt u hier. Circa 2 weken voor de bestuursvergadering dient een investeringsaanvraag compleet bij het secretariaat te zijn aangeleverd. Neem ruim van te voren contact op met Mibiton voor een intake procedure en een eventueel vervolgtraject.
 

 

Prosensa en GSK vormen een alliantie in de strijd tegen de ziekte van Duchenne.

14-10-2009

Prosensa en GlaxoSmithKline vormen een alliantie in de strijd tegen de ziekte van Duchenne.

Prosensa, het Nederlands biotech bedrijf dat zich focus op RNA modulatie therapie en GlaxoSmithKlein (LSE: GSK) kondigen aan dat ze een exclusieve, wereldwijde samenwerking zijn aangegaan voor de ontwikkeling en commercialisatie van RNA-gebaseerde geneesmiddelen voor de behandeling van de ziekte van Duchenne (DMD). DMD is een ernstige en invaliderende neuromusculaire aandoening die ongeveer één op de 3.500 pasgeboren jongens treft. Op dit ogenblik bestaat er nog geen behandeling om een eventuele fatale afloop te voorkomen.

De alliantie werd gevormd onder het "Center of Excellence for External Drug Discovery" (CEEDD), een onderzoekscentrum binnen GSK dat tot doelstelling heeft om samenwerkingsverbanden op te zetten met bedrijven met een vooruitstrevende en vernieuwende technologie. De alliantie omvat vier RNA-gebaseerde productkandidaten  voor de behandeling van DMD waarbij iedere productkandidaat bestemd is voor de behandeling van een andere subpopulatie van Duchenne patiënten.

Volgens de samenwerkingsovereenkomst verwerft GSK een exclusieve en wereldwijde licentie voor de ontwikkeling en commercialisatie van Prosensa's voornaamste product, PRO-051. De ontwikkeling van PRO-051 zal verder gebeuren door GSK's "Neuroscience Medicines Development Center", in nauwe samenwerking met Prosensa. Beide partijen zijn begonnen met de voorbereiding van een fase III studie die zal starten in het begin van 2010. GSK zal alle verdere klinische ontwikkelingskosten voor haar rekening nemen. Bovendien heeft GSK een exclusieve optie om een licentie te nemen op drie bijkomende RNA-gebaseerde stoffen die telkens tegen een ander DMD-exon gericht zijn. Eén optie betreft Prosensa's tweede productkandidaat, PRO-44 dat gericht is tegen defecten in het exon 44. Hiervoor verwacht Prosensa nog voor het einde van 2009 een fase I/II studie te kunnen starten.

De financiële voorwaarden van de overeenkomst omvatten ondermeer een voorafbetaling van GBP 16 miljoen (EUR 17 miljoen). Daarenboven kan Prosensa mogelijk nog tot GBP 412 miljoen (EUR 441 miljoen) aan mijlpaalbetalingen ontvangen als alle vier de producten succesvol worden ontwikkeld. Verder zijn dubbelcijfer-royalties voorzien op toekomstige verkopen. Prosensa zal ook commercieel rechten behouden in bepaalde Europese landen met de optie om deze commerciële rechten verder uit te breiden binnen Europa.


Tags:

kleinere lettergrotere letterprint pagina

Home | Contact | Postbus 443 - 2260 AK Leidschendam - Loire 150 - 2491 AK Den Haag -
Telefoon + 31 (0)70 337 8780 (op werkdagen tot 14.00 hr) - Fax + 31 (0)70 337 8737 - Email blom@mibiton.nl | Disclaimer    

Techniek en realisatie: www.easy-content.nl